XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

27 Niedziela Zwykła – 2 X 2022

Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu.

Trwa miesiąc październik, w którym czcimy Matkę Bożą na różańcu. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Środa – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe połączone z nowenną Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. zamianka tajemnic różańca.

Piątek – wspomnienie  Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00 będzie poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

Przeżywamy Pierwszy Piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00.

W sobotę   bardzo serdecznie  prosimy aby na nabożeństwie różańcowym rozważania i modlitwę poprowadziła Róża Różańcowa z Zofipola.

Ponieważ z niektórych rejonów pytano mnie już o listy  na zbiórkę na petyte, dlatego bardzo bym prosił aby te osoby które się zajmują tymi zbiórkami zgłosiły się po listy do kancelarii parafialnej (od wtorku będą przygotowane listy) i aby to była jedna stawka  po 60 zł. Przypominam, że są to środki przeznaczone na Siostry, na środki czystości oraz na sprzątanie i ubieranie kościoła.

Bardzo serdecznie pragnę również podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.