Oaza

OAZA PARAFIALNA

Jako oaza naszej parafii spotkania rozpoczynamy w każdy piątek o godzinie 19:00. Wspólnota liczy kilkanaście osób w wieku od 14 lat. Oaza w naszej parafii istnieje od 2009 r.

Naszym priorytetem jest realizowanie podstawowych punktów formacji oazowej, takich jak: udział w Eucharystii i uświetnianie jej śpiewem, udział w spotkaniach grupowychmodlitwa wspólnotowa i osobista. Oprócz tego jednak robimy jeszcze bardzo wiele rzeczy – jako wspólnota parafialna i chrześcijańska.

Osoba, dla której Jezus rzeczywiście stał się kimś bliskim, nie chce już żyć tylko dla siebie – chce dawać coś z siebie innym. Dlatego też oazowa wspólnota młodzieżowa aktywnie włącza się w różnego rodzaju inicjatywy w naszej parafii, ale i nie tylko. Są to m.in. przedsięwzięcia takie jak: organizacja adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, udział w kolędowaniu charytatywnym, włączanie się w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży 2016, udział we Mszy Świętej z okazji tradycyjnego już Biegu oraz imprezy charytatywnej w Parafii Pobiednik i wiele innych, sprzedaż stoików świątecznych (dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na Hospicjum św. Łazarza w Krakowie), prowadzenie rozważań Drogi Krzyżowej oraz wiele innych ciekawych inicjatyw .

Jeśli jesteś już po 6 klasie szkoły podstawowej – bardzo serdecznie zapraszamy Cię na spotkania oazowe. Czekamy na Ciebie w każdy piątek!

Możliwość komentowania została wyłączona.