UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

Ogłoszenia Parafialne 

  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 12 V 2024

Przeżywając miesiąc maj przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Również serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej przed Mszą św. wieczorną.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – (13 maja) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy.

Bardzo serdecznie zapraszamy na pierwsze tym roku Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się ono tradycyjnie o godz. 19.00 Różańcem Fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie zostanie odprawiona procesja wokół kościoła, w czasie której będzie niesiona figura Matki Bożej Fatimskiej oraz odśpiewamy litanię do Matki Najświętszej. Dlatego w tym dni nie będzie nabożeństwa majowego po Mszy św. o 18.00. Jeszcze raz bardzo serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Wtorek – święto Św. Macieja Apostoła.

Czwartek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – głównego patrona Polski.

Sobota – W tym dniu od godz. 8.30 będzie spowiedź dla dzieci z klas III Szkoły Podstawowej przystępujących do Pierwszej Komunii św. w naszej parafii. Zapraszamy również rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo, dziadków, aby skorzystali z Sakramentu Pokuty.

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (19.05).

W tym dniu dzieci z klas trzecich z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy św. o godz. 11.30. Bardzo serdecznie prosimy, ponieważ jest tutaj mały kościół, aby osoby chodzące na tą Mszę św. w tym dniu przyszły na inną godzinę, a tą Msze św. pozostawić już dla dzieci oraz najbliższej rodziny, krewnych i gości.

Rodziców dzieci przygotowujących się w tym roku do Pierwszej Komunii św. zapraszamy na sprzątanie kościoła w czwartek na godz. 9.00. Natomiast próby dzieci przed Pierwszą Komunią Św. rozpoczną się od wtorku o godz. 16.30.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.