XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

26 Niedziela Zwykła – 25 IX 2022

W minionym tygodniu została przeprowadzona zbiórka płodów ziemi na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcą w imieniu swoim oraz Księdza Rektora Wyższego Seminarium Duchownego składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Zebraliśmy jeden samochód ciężarowy. Dary złożyło 48 rodzin z naszej parafii. Jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim rodzinom.

Poniedziałek –  wspomnienie świętych męczenników Kosmy i Damiana.

Wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

Środa – wspomnienie św. Wacława męczennika. O  godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W środę również zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej będzie spotkanie organizacyjne w kościele.

Czwartek  Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszą modlitwą w tym dniu otaczamy ks. Michał w dniu jego imienin. O godz. 18.00 zostanie odprawiona również Msza św. w intencji ks. Michała. Będziemy prosić dla niego o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski na drodze kapłańskiego powołania oraz by jego wielki patron Św. Michała Archanioła strzegł i prowadził go na wszystkich drogach jego życia.

Piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

Sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy  i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Jest to również pierwsza sobota miesiąca, dlatego rano po Mszy św. o godz. 7.00, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W sobotę o godzinie 10.00 będzie spotkanie scholki dziecięcej u Sióstr Albertynek. Serdecznie zapraszamy te dzieci, które należą do scholki, jak również te dzieci, które pragną należeć do niej.

Bardzo serdecznie pragnę również podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.