Cele

WOLONTARIAT  PARAFIALNY  IM. ŚWIĘTEGO BRATA ALBERTA
w  IGOŁOMI

Igołomia 32; 32-125 Wawrzeńczyce

tel. 739 090 281; 604 230 633; e-mail: igolomia.wolontariat@gmail.com

W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego br., w naszej parafii powstał Parafialny Wolontariat im. Św. Brata Alberta pod patronatem i przy współpracy Księdza Proboszcza i Sióstr Albertynek.

Znamy dobrze dewizę życia św. Brata Alberta: „trzeba być dobrym jak chleb, który dla każdego leży na stole…”. Chleb jest naszym codziennym pokarmem, tak też dobro, miłość ma być naszym codziennym życiem.

Wolontariat pragnie to realizować w sposób zorganizowany przychodząc z pomocą osobom samotnym, chorym, potrzebującym różnorakiej pomocy.

Nie chodzi tu o robienie wielkich rzeczy. Może to być modlitwa za bliźniego, dobre słowo, bezinteresownie spędzony z kimś czas, pomoc w zakupach czy podwiezienie do lekarza, pomoc w załatwieniu spraw urzędowych czy domowych.

Jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi umiejętnościami i czasem, nawet godzinę czy dwie raz na jakiś czas – zapraszamy do współpracy.

Spotkania zespołu Wolontariuszy, który obecnie liczy 5 osób odbywają się raz w miesiącu – w ostatnią sobotę miesiąca o godzinie 19:00, u Sióstr Albertynek – Igołomia 32, na których omawiane są bieżące zdania i cele.

Pomoc innym, samotnym, ubogim, schorowanym to wielki wyraz miłości, bo miłości nie udowadnia się słowami, ale czynem.

W posłudze wolontariusze spotykają się z różnymi potrzebami, dlatego osoby które nie dysponują czasem a chciałyby wesprzeć tę działalność, mogą przyjść z pomocą finansową.

Koordynatorką Wolontariatu jest Jolanta Wach-Stachoń przy współudziale Sióstr Albertynek.

                                                                       Zespół Wolontariuszy

Możliwość komentowania została wyłączona.