XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

  17 Niedziela Zwykła –  30 VII 2023

Od wtorku rozpoczynamy miesiąc sierpień, miesiąc trzeźwości. Chciejmy w tym miesiącu podjąć dobrowolną abstynencje od napojów alkoholowych oraz modlitwę w intencji osób uzależnionych oraz o trzeźwość narodu.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.

Wtorek  – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa  – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca zmianka tajemnic różańcowych.

Piątek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. W tym dniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek: rano przed Mszą św. o godz. 7.00 oraz po południu od godz. 17.00.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Pragnę również już teraz ogłosić, że Msza  św. dożynkowa – dziękczynna za tegoroczne plony w intencji wszystkich miejscowości w naszej parafii zostanie odprawiona we wtorek 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny o godz. 11.30.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.