XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

  XVI Niedziela Zwykła – 23 VII 2023

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w  Kościele w Polsce XXIV Tydzień św. Krzysztofa. Naszą szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, których trud ewangelizacyjny związany jest również z pokonywaniem dużych odległości. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Również z racji zbliżania się wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie samochodów.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Wtorek – Święto Św. Jakuba Apostoła oraz wspominamy również św. Krzysztofa.

Środa – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać.

Podobnie jak w poprzednich latach Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic przeprowadza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i ekologicznego. Zbiórka będzie miała miejsce 25 lipca tj. we wtorek do godz. 10.00 na parkingu przy kościele. O godz. 10.00 będzie transport po te elektro śmieci. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą misje w najbiedniejszych krajach świata: Zambii, Kamerunie, Kenii.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.