XIX Niedziela Zwykła

19 Niedziela Zwykła – 7 VIII 2022

Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc wielkich świąt Maryjnych i wielkich rocznic patriotycznych w naszej Ojczyźnie. Pamiętajmy, że jest to również miesiąc trzeźwości.

Poniedziałek  –  wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

Wtorek – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

Środa – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

Piątek  –  O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

W tym dniu (13 VIII) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość również skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie procesja. fatimska

Niedziela  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Bardzo dziękuję.

Tak jak w poprzednich latach organizowana jest również w tym roku zbiórka elektrośmieci prowadzona w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologie Sp. z.o.o.  Elektrośmieci można składać od jutra do środy do godz.11.00, przy plebanii.