NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Niedziela Zesłania Ducha Świętego19 V 2024

W dzisiejszą niedzielę dzieci z naszej parafii, z klas trzecich Szkoły Podstawowej, przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Pragniemy otoczyć naszą modlitwą te dzieci, aby ten dzień rozpalił w nich gorącą miłość do Chrystusa Eucharystycznego.

Przeżywając miesiąc maj przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Od jutra do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. Zapraszamy ich bardzo serdecznie wraz z rodzicami codziennie na Mszę św. o godz. 18.00.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przezywamy:

Poniedziałek –  Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00.

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci z klas czwartych Szkoły Podstawowej będą przeżywać Pierwszą Rocznicę Komunii św.

Próba dla tych dzieci w piątek o godz. 16.30.

Spowiedź przed rocznicą Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w sobotę od godz. 9.00.

W przyszłą niedzielę– Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

Pragniemy również już dziś podać do wiadomości że:

30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała.

W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30.  Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać :

Ołtarz 1 – u Państwa Wesołowskich

Ołtarz 2 – u Państwa Migas

Ołtarz 3 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 4. – przy figurze św. Brata Alberta

Po zakończeniu procesji będzie również odprawiona Msza św. w kościele.

Ostatnia Msza w tym dniu będzie o godz. 16.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Igołomia

Ołtarz 2 – Zofipole

Ołtarz 3 – Czernichów

Ołtarz 4 – Tropiszów

Bardzo serdecznie bym również prosił Strażaków z OSP Igołami –Zofipola, aby zadbali wtedy o bezpieczeństwo na drodze podczas całej procesji.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę składka w całej naszej archidiecezji krakowskiej jest przeznaczona na potrzeby organizacyjne uroczystości związanych z beatyfikacją Sługi Bożego ks. Michała Rapacza i jest ona przekazywana do Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

Również w przyszłą niedzielę,  po każdej Mszy św,. woluntariusze ze Szkoły Podstawowej w Glewcu zbierać będą ofiary do puszek przeznaczone na wsparcie  Hospicjum Św. Łazarza  w Nowej Hucie.