XVII Niedziela Zwykła

XVII Niedziela Zwykła – 24 VII 2022

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy w  Kościele w Polsce XXIII Tydzień św. Krzysztofa. Naszą szczególną modlitwą otaczamy misjonarzy i misjonarki, których trud ewangelizacyjny związany jest z pokonywaniem dużych odległości. Dlatego też po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek, które są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

Również z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. będzie błogosławienie kierowców i poświęcenie samochodów.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – Święto Św. Jakuba Apostoła oraz wspominamy również św. Krzysztofa.

Wtorek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.

Piątek – O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.