III Niedziela Wielkiego Postu

3 Niedziela Wielkiego Postu20 III 2022

Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które bardzo gorąco zapraszamy. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Przez cały Wielki Post codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, aby prosić w niej o zakończenie wojny na Ukrainie, o pokój dla świata, o bł. Boże dla naszej Ojczyzny, parafii, naszych rodzin, ale i również aby wynagradzać Bogu i Matce Najświętszej za grzech świata i nasze grzechy.

Środa – o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu, jak co roku, można złożyć dar naszej modlitwy związany z  duchową adopcją dziecka poczętego. Tzn. przez dziewięć miesięcy codziennie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca w intencji poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Taką deklaracje będzie możliwość złożenia w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje są na Ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Bardzo serdecznie zachęcamy do tej modlitwy i podjęcia tego dzieła.

O godz. 17.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Różaniec oraz odnowimy Akt Zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej.

Ok. 17.25 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a  godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła  składamy serdeczne Bóg zapłać.

Serdeczne Bóg zapłać  za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza parafianom z Tropiszowa – Zakopane.

Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są do nabycia Baranki Wielkanocne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na Caritas.