XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

30 Niedziela Zwykła  – Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – 29 X 2023

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznice Poświęcenia Naszego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.30, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, dla uwielbienia Boga za dar naszej świątyni odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Kończymy również w kościele  tydzień misyjny. Jak już zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę dzisiaj po każdej Mszy św. są  zbierane ofiary do puszek, które będą przeznaczone na  pomoc dla misjonarzy. Wszystkim wspierającym dzieło misyjne składam serdeczne Bóg zapłać.

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek –  o godz. 17.00 zakończenie nabożeństw różańcowych. Również moja taka gorąca prośba, abyśmy przez cały miesiąc listopad codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiali różaniec, również w niedzielę przed Mszą św. o 16.00  i za przyczyną Matki Najświętszej wypraszali dar Bożego Miłosierdzia dla wszystkich naszych zmarłych, a zwłaszcza dla wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.

Środa –  Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte odprawiamy w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. O godz. 13.30 rozpoczniemy na cmentarzu  procesje żałobną w czasie której będziemy odmawiali różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Na zakończenie procesji zostanie na cmentarzu odprawiona Msza św.

W tym dniu w kościele nie będzie już Mszy św. o godz. 16.00.

Zgodnie z tradycją Kościoła:

  1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego
  2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten od 1 do 8 listopada włącznie jest odpustem zupełnym, w inne dni roku – cząstkowym.

Czwartek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu są odprawiane w kościele o godz. 7.00 i 18.00 oraz na cmentarzu w kaplicy o godz. 9.00 i 15.00.

Piątek – Jest to z Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.30.

Sobota – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z:

– Glew

– Czernichów

– Igołomia: Stara Droga

– Igołomia: (Firma POLAN) od p. Stanisława Kolorus do p. Grzegorza Gliksman

– Igołomia: Błonia Wiślana

– Igołomia: od p. Andrzeja Walor do p. Janiny Dąbek

– Tropiszów: Kamienna

– Tropiszów: Środek Wsi od p. Krzysztofa Ciastoń do p. Zbigniewa Słoma

Pragnę również bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które ofiarowały kwiaty do kościoła. Wszystkim jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.