XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

29 Niedziela Zwykła  – 22 X 2023

W dzisiejszą niedzielą obchodzimy Uroczystość św. Jana Pawła II, naszego papieża. Również dzisiaj przeżywamy w kościele niedzielę misyjną oraz rozpoczynamy tydzień misyjny. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich misjonarzy i misjonarki, duchownych i świeckich zwłaszcza z naszego kraju, którzy pracują w różnych zakątkach świata głoszących światu Chrystusa. Prośmy również, szczególnie w tym tygodniu, podczas nabożeństw różańcowych o nowe powołania misyjne. Na zakończenie tygodnia misyjnego w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będą  zbierane ofiary do puszek, które będą przeznaczone na  pomoc dla misjonarzy.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Dziękujemy również za poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej w minioną sobotę Członkiniom Róży Różańcowej  z Tropiszowa, a w najbliższą sobotę bardzo prosimy o poprowadzenie rozważań i modlitwę różańcową Zespół Charytatywny: Parafialny Woluntariat im. św. Brata Alberta.

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii. Za zmarłych będziemy się modlić w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00, 9.30, 11.30 , a w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa – O godz. 17.00 Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po Mszy Świętej o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich zapisanych na pielgrzymkę do Ziemi Świętej na spotkanie organizacyjne.

Piątek – O godz. 18.00 Msza św. z modlitwami do Bożego Miłosierdzia.

Sobota–  święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Niedziela –  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Rocznice Poświęcenia Naszego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu dla uwielbienia Boga za dar naszej świątyni odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. 

Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z:

Tropiszów : od p. Blitek do p. Hardyn

Tropiszowa: Dolna Kolonia

– Tropiszów – Środek Wsi, od p. Mitela do p. Pauliny Tretko

Tropiszów: Środek Wsi od p. Jerzego Wilkosza do p. Jacka Tomczyka

Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.