XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła – 27 VIII 2023

W dzisiejszą niedzielę zostaną odprawione Msze św. przy kapliczce w Glewcu
i na Luborzyczce o godz. 14.30.

Z kalendarza liturgicznego, w tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – Rozpoczynamy miesiąc wrzesień wspominając bł. Bronisławę. Jest to zarazem Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00.

Przeżywamy również 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o tych wszystkich ofiarach tamtych potwornych lat. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Dziękujmy Bogu za dar wolności, którą mamy, za którą oni oddali życie. I niech rodzi się w naszych sercach jak największa miłość do Naszej Ojczyzny i pamięć o Naszej Historii.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.