XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Ogłoszenia Parafialne

19 Niedziela Zwykła  – 13 VIII 2023

W dzisiejszą niedzielę (13 VIII) zapraszamy na kolejne Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. o godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie zostanie odprawiona procesja fatimska.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek  – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

Wtorek  – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.  Msze św. w tym dniu są odprawiane według porządku niedzielnego.  Na zakończenie każdej Mszy św. poświęcenie kwiatów i ziół.

O godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa, w czasie której będziemy dziękować Bogu za szczęśliwe zbiory i będziemy prosić o bł. Boże dla wszystkich miejscowości naszej parafii.    

W  Uroczystość Wniebowzięcia NMP świętujemy również 103 rocznicę bitwy warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. To szczególny  dzień naszej wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej, Królowej Polski Wniebowziętej, za dar wolności ale również i modlitwy za naszą Ojczyznę.

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.

Piątek – O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Pragniemy również poinformować, że w minionym tygodniu miało miejsce włamanie do dolnej części w kaplicy na cmentarzu. Zostały skradzione podkaszarki, dmuchawa, młotowiertarka i inne narzędzia pana grabarza. W sumie starty wyniosły ok. 15 tysięcy złotych. W związku również z różnymi kradzieżami na grobach, w najbliższym czasie planujemy założyć monitoring na całym cmentarzu.  

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.