V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Ogłoszenia Parafialne

5 Niedziela Wielkiego Postu26 III 2023 r.

Przeżywamy 5 niedzielę Wielkiego Postu. Na zakończenie Mszy św. odprawiamy adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie Droga Krzyżowa.

Przez cały Wielki Post codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Poniedziałek – Dzień Spowiedzi Świętej. Spowiadamy od godziny od 8.00 – 11.30 i po południu od godz. 15.00 – 18.00. Przerwa w Spowiedzi od godz. 9.30 – 10.00 i po południu od 16.30 – 17.00. Spowiedź w Szarbi o godz. 14.00.

Wtorek – od godz. 15.00 w salce przy plebanii odbędzie się przymiarka strojów komunijnych.

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek   – od godz. 15.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, tych którzy nie przystępuję w pierwsze soboty miesiąca, a którzy pragną przed świętami pojednać się z Bogiem. Bardzo serdecznie prosimy, aby tych chorych zgłosić w zakrystii lub w kancelarii .

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a  godz. 18.00 Msza Święta a po niej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

W piątek zapraszam na godz. 19.00 na plebanie komendantów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej parafii na spotkanie.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną. (tych chorych do których jeździmy w pierwsze soboty).

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczysta procesja z poświęceniem palm, a po Mszy św. będzie konkurs palm. Oceniać będą Ks. Michał, s. Joanna i p. Tomasz Migdał. W Niedzielę Palmową nie będzie odprawiana Droga Krzyżowa w kościele po Mszy św. o 11.30, natomiast zostanie odprawiona w tym dniu Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 na placu kościelnym przy figurze Św. Brata Alberta, przejdziemy w kierunku Odwiśla – Starą Drogą – następnie w stronę Zofipola i powrót drogą z Koźlicy w stronę kościoła. Zakończenie Drogi Krzyżowej bedzie przy kościele. Bardzo serdecznie proszę strażaków z OSP Igołomia – Zofipole, aby zadbali o bezpieczeństwo na drodze podczas nabożeństwa.

Wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby Kościoła  składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.