NIEDZIELA PALMOWA

Ogłoszenia Parafialne

6 Niedziela Wielkiego PostuNiedziela Palmowa – 2 IV 2023

Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczysta procesja z poświęceniem palm, a po Mszy św. będzie konkurs palm. Oceniać będą: Ks. Michał, s. Joanna i p. Tomasz Migdał.

O godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

W dzisiejszą niedzielę nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele po Mszy św. o 11.30. Natomiast Droga Krzyżowa zostanie odprawiona ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 17.00 na placu kościelnym przy figurze Św. Brata Alberta. Następnie przejdziemy w kierunku Odwiśla Starą Drogą, następnie w stronę Zofipola i powrót drogą z Koźlicy w stronę kościoła i zakończymy przy kościele.

Triduum Paschalne

Wielki Czwartek – W tym dniu obchodzimy pamiątkę ustanowienia Najświętszego Sakramentu i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do Ciemnicy i rozpoczniemy adoracje, którą zakończymy o godz. 24.00.

Wielki Piątek – Pamiątka Męki i Śmierci naszego Pana Jezusa Chrystusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

Od godziny 7.00 zachęcamy do adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.

O godz. 15.00 – odmówimy w kościele Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku, którą  rozpoczniemy Nabożeństwem Drogi Krzyżowej, a po niej dalsza część Liturgii Męki Pańskiej. Na zakończenie Liturgii przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Bożego Grobu i rozpoczniemy całonocną adoracje, która potrwa do Liturgii Wielkiej Soboty. Na rozpoczęcie adoracji odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

W czasie nocnej adoracji od godz. 22.00 do 6.00 zapraszamy poszczególne miejscowości (plan adoracji jest wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła):

22.00 – Odwiśle

23.00 – Szarbia i Glew

24.00 – Glewiec

1.00 – Wąsów i Czernichów

2.00 – Koźlica

3.00 –Tropiszów

4.00 – Zofipole

5.00 – Igołomia

6.00 – Adoracja indywidualna

Wielka Sobota – W kościele cały czas trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w Bożym Grobie. Bardzo serdecznie zachęcamy do indywidualnej modlitwy. Również w tym dniu w naszej tradycji zachęcamy do zachowywania postu.

Od godz. 9.00 rozpoczniemy święcenie pokarmów:

Przed kościołem od godz. 9.00 do 11.00 – co 20 min.

Święcenie pokarmów w poszczególnych miejscowościach:

9.00 – Koźlica

9.20 – Odwiśle

9.40 – Luborzyczka

10.00 – Glew

10.20 – Szarbia

10.40 – Glewiec

11.00 – Wąsów

11.20 – Czernichów

11.40 – Tropiszów

O godz. 19.00 rozpoczniemy Liturgię Wigilii Paschalnej. Bardzo serdecznie prosimy, aby na Liturgię Wielkiej Soboty przynieść ze sobą świece.

Na Liturgię Wielkiej Soboty składa się poświęcenie ognia, Paschału i wody chrzcielnej, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz Liturgia Eucharystyczna. Liturgię Wielkiej Soboty zakończymy Procesją Rezurekcyjną ok. godz. 21.30

Wszystkim, którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła  składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.