UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi1 I 2023

Z okazji Nowego Roku wszystkim parafianom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg obdarzy was Swoim błogosławieństwem a Matka Najświętsza ma was zawsze w Swojej opiece i wyprasza u Boga wszelkie potrzebne łaski.

Poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.

Piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w tym dniu w naszym kościele według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Misje. Tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego poświęcimy kadzidło i kredę. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będą znajdować  się zapakowane kadzidło i kreda które można będzie zabrać do swoich domów.  Ofiary składane przy tej okazji  są przeznaczone na Caritas.

W Uroczystość Trzech Króli Grupa kolędników Pasterze z Koźlicy obchodzić będzie 70-lecie istnienia. Na Mszy Świętej o godz. 11.30 będziemy dziękować Bogu za ich piękny jubileusz i będziemy prosić Boga o wszelkie potrzebne łaski dla nich.

Sobota  – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się spotkanie organizacyjne osób wyjeżdżających na pielgrzymkę śladami św. Pawła do Turcji. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą dowody osobiste.

Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego ( Kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego).

Wszystkim którzy w czasie świąt Bożego Narodzenia złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła  składamy serdeczne Bóg zapłać.

Centrum Kultury i Promocji w Igołomi – Wawrzeńczycach oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Tropiszowa serdecznie zapraszają na VI Gminny Wieczór Kolęd który odbędzie się 8 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 w Tropiszowie.

Również w przyszłą niedzielę serdecznie zapraszamy do kościoła  na jasełka które przedstawią dzieci ze szkoły w Igołomi pod opieką s. Joanny o godz. 17.00.