ROCZNICA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

Rocznica Poświęcenia Kościoła Własnego – 30 X 2022

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Rocznice Poświęcenia naszego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.30, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, dla uwielbienia Boga za dar naszej świątyni odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Dzisiaj kończymy również w kościele  tydzień misyjny. Jak już zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę dzisiaj po każdej Mszy św. są  zbierane ofiary do puszek, które będą przeznaczone na  pomoc dla misjonarzy. Wszystkim wspierającym dzieło misyjne składamy serdeczne Bóg zapłać.

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii.

Poniedziałek –  o godz. 17.00 zakończenie nabożeństw różańcowych.

Bardzo prosimy, aby przez cały miesiąc listopad, tak jak to było w Wielkim Poście, codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie był odmawiany różaniec, również w niedzielę przed Mszą św. o 16.00,  aby za przyczyną Matki Najświętszej wypraszać dar Bożego Miłosierdzia dla wszystkich naszych zmarłych, zwłaszcza dla wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących.

Przed Uroczystością Wszystkich Świętych  będzie dodatkowo okazja do spowiedzi w poniedziałek od godz. 16.00.

Wtorek –  Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze święte odprawiamy w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30 i 11.30. O godz. 13.30 rozpoczniemy na cmentarzu  procesje żałobną w czasie której będziemy odmawiali różaniec połączony z wypominkami za zmarłych. Na zakończenie procesji zostanie na cmentarzu odprawiona Msza św.

W tym dniu w kościele nie będzie doprawiana Msza św. o godz. 16.00.

Zgodnie z tradycją Kościoła:

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia święta i modlitwa w intencji Ojca Świętego
  2. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten od 1 do 8 listopada włącznie jest odpustem zupełnym, w inne dni roku – cząstkowym.

Środa – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w tym dniu są odprawiane w kościele o godz. 7.00 i 18.00 oraz na cmentarzu w kaplicy o godz. 9.00 i 15.00. Z racji pierwszej  środy miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Członkinie Róż Różańcowych na zmiankę tajemnic.

Piątek – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. Jest to zrazem Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu podczas którego odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Wieczorem podczas nabożeństwa pierwszo piątkowego odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.30.

Sobota – jest to pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z:

– Wąsowa

– Koźlicy

– Igołomia: Szosa

– Tropiszów: Środek Wsi od p. Elżbiety Kułaga do p. Pauliny Tretko

– Glewca

– Odwiśla

– Luborzyczki

Pragnę również bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które ofiarowały kwiaty do kościoła. Wszystkim jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać.