XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

30 Niedziela Zwykła   23 X 2022

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w kościele niedzielę misyjną oraz rozpoczynamy tydzień misyjny. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich misjonarzy i misjonarki, duchownych i świeckich zwłaszcza z naszego kraju, którzy pracują w różnych zakątkach świata głoszących światu Chrystusa. Prośmy również, szczególnie w tym tygodniu, zwłaszcza podczas nabożeństw różańcowych o nowe powołania misyjne. Na zakończenie tygodnia misyjnego, w przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św. będą  zbierane ofiary do puszek, które będą przeznaczone na  pomoc dla misjonarzy.

Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszym kościele są odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach. Dziękujemy również za poprowadzenie rozważań i modlitwy różańcowej w minioną sobotę Członkiniom Róży Różańcowej  z Odwiśla, a w najbliższą sobotę bardzo prosimy o poprowadzenie rozważań i modlitwę różańcową Zespół Charytatywny: Parafialny Wolontariat im. św. Brata Alberta. Bardzo serdecznie również proszę, aby w środę  rozważania i modlitwę różańcową poprowadziła grupa teatralna „Brawo My”.

Na wypominki przyjmujemy po każdej Mszy św. w zakrystii, a w tygodniu również w kancelarii. Za zmarłych będziemy się modlić w każdą niedzielę przed Mszą św., a w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 jest odprawiona Msza św. za wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Środa – O godz. 17.00 Nabożeństwo różańcowe połączone z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek –  święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Niedziela –  W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Rocznice Poświęcenia Naszego Kościoła. Na Mszy św. o godz. 11.30 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu dla uwielbienia Boga za dar naszej świątyni odśpiewamy uroczyste Te Deum.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzinom które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom:

– Zofipola

– Igołomi : Mieszkańcy firmy POLAN

– Igołomi : od p. Ewy Walor do p. Małgorzaty Frejek

– Igołomi : Stara Droga

– Tropiszów : od p. Blitek do p. Hardyn

– Tropiszów: od p. Krzysztofa Ciastonia do p. Zbigniewa Słoma.

Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.