5 Niedziela Wielkiego Postu3 IV 2022

Przeżywamy V niedzielę Wielkiego Postu. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawiamy na zakończenie Mszy św. adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie Droga Krzyżowa.

Parafialna Grupa Teatralna z Igołomi zaprasza serdecznie na Misterium Pasyjne Uwielbiam Twoje Rany, które odbędzie się w naszym Kościele dzisiaj o godz. 17.00. Spektakl o Męce naszego Pana Jezusa jest zaproszeniem do wspólnego przeżycia najważniejszych Tajemnic naszej wiary. Wydarzenia Paschalne będziemy mogli zobaczyć oczami tych, którzy byli najbliżej Jezusa – Jego Matki, Apostołów i przyjaciół. Razem z Nimi przejdziemy Drogę, która zaprowadziła Jezusa na Kalwarię.

Przez cały Wielki Post codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, aby prosić w niej o zakończenie wojny na Ukrainie, o pokój dla świata, o bł. Boże dla naszej Ojczyzny, parafii, naszych rodzin, ale i również, aby wynagradzać Bogu i Matce Najświętszej za grzech świata i nasze grzechy.

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – od godz. 16.00 w Kancelarii Parafialnej odbędzie się przymiarka strojów komunijnych.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a  godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

W piątek zapraszam na godz. 19.00 na plebanie komendantów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z naszej parafii na spotkanie.

Przyszłą niedzielę przeżywamy jako Niedzielę Palmową. Na Mszy św. o godz. 11.30 uroczysta procesja z poświęceniem palm, a po Mszy św. będzie konkurs palm. Palmy oceniać będą nasi katecheci czyli: Ks. Michał, s. Ksenia i p. Tomasz Migdał. W Niedzielę Palmową nie będzie odprawiana Droga Krzyżowa w kościele po Mszy św. o 11.30, natomiast zostanie odprawiona w tym dniu Droga Krzyżowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 na placu kościelnym przy figurze Św. Brata Alberta, przejdziemy w kierunku Odwiśla Starą Drogą, następnie w stronę Zofipola i powrót drogą z Koźlicy w stronę kościoła i zakończymy przy kościele.

Wszystkim którzy w ostatnią niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła  składamy serdeczne Bóg zapłać.

Tak jak w minionym roku tak i teraz spowiedź parafialna przed Świętami Wielkanocnymi w kościele została rozłożona  na poszczególne dni dla wybranych miejscowości. W spowiadaniu pomoże nam również ks. Edward Hodurek.

Będziemy spowiadać codziennie od godz. 16.00 – do 18.00 poszczególne miejscowości:

4.04 Poniedziałek – Zofipole

5.04 Wtorek – Tropiszów

6.04 Środa – Igołomia

7.04 Czwartek – Koźlica

8.04 Piątek – Odwiśle

9.04 Sobota – Wąsów

W przyszłym tygodniu

11.04 Poniedziałek – Glewiec

12.04 Wtorek – Czernichów

13.04 Środa –Glew

Spowiedź w Szarbi 11.04 (Poniedziałek) o godz. 14.30

Centrum Kultury i Promocji w Igołomi – Wawrzeńczycach oraz Koła Gospodyń Wiejskich serdecznie zapraszają na Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową w godzinach od 8.00 do 13.00. Podczas Jarmarku będzie można zakupić wszelkiego rodzaju dekoracje wielkanocne oraz świąteczne wypieki. Pozyskane fundusze z Jarmarku, wzorem ubiegłych lat, zostaną przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnych wyjazdów dla dzieci. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.