XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

  24 Niedziela Zwykła – 12 IX 2021

W minioną środę przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Narodzenia NMP: Służbie Liturgicznej, Panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony, orkiestrze.  Słowa szczególnego podziękowania w stronę dzieci sypiących kwiaty na procesji oraz oczywiście ich rodzicom. Dziękujemy Dyrekcjom Szkół Podstawowych, dzięki którym dzieci mogły się włączyć w świętowanie. Wszystkim, którzy w tę Uroczystość powstrzymali się od prac w polu. Niech Matka Najświętsza wszystkich ma w Swojej opiece i wyprasza błogosławieństwo u Boga dla całej naszej parafii. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek (13 IX) serdecznie zapraszamy  na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim, a godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem i Procesja Fatimska.

WtorekŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Środa wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu szczególnie  naszą modlitwą pragniemy przepraszać i wynagradzać Bogu za wszelkie grzechy, którymi ludzie obrażają Matkę Najświętszą, a także za bezczeszczenie Jej świętych wizerunków w obrazach i miejscach kultu. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Piątek –  O godz. 18.00 Msza święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.

W sobotę o godzinie 10.00 będzie spotkanie scholki dziecięcej w salce  parafialnej. Serdecznie zapraszamy te dzieci które należą do scholki jak również te dzieci, które pragną należeć do scholki.

Tak, jak co roku nasza parafia przeprowadzała zbiórkę płodów ziemi na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Krakowie, tak również i w tym roku pragniemy ją przeprowadzić. Taka zbiórka zostanie przeprowadzona w tym tygodniu we wtorek. Ponieważ w środę w godzinach rannych będzie transport z seminarium po te warzywa i jarzyny. Bardzo serdecznie prosimy, aby kto może i ma życzenie złożyć takie dary dostarczył je i złożył na placu przed plebanią. Wszystkim ofiarodawcą już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.

Ponieważ z niektórych rejonów pytano mnie już o listy  na zbiórkę na petyte, dlatego bardzo bym prosił, aby te osoby które tam się zajmują tymi zbiórkami zgłosiły się po listy do kancelarii parafialnej (od piątku będą przygotowane listy) i aby to była jedna stawka,  tak jak to miało miejsce w zeszłym roku po 50 zł. Przypominam, że są to środki przeznaczone na Siostry, na środki czystości oraz na sprzątanie i ubieranie kościoła.

Bardzo serdecznie pragniemy również podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę i w odpust złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.