PIELGRZYMKA DO GRECJI

             

PIELGRZYMKA DO GRECJI- 9 DNI „Śladami Św. Pawła”

/Skopje- Veria- Meteory- Kalambaka- Delfy- Loutraki- Korynt- Mykeny- Nafplio- Epidavros- Kanał Koryncki- Ateny- Termopile- Dolina Tembi- Saloniki/

TERMIN: FERIE MAŁOPOLSKA

PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1

Zbiórka uczestników. Msza Święta i pakowanie bagaży. Wyjazd z Igołomi o godz. 02:30. Przejazd tranzytowy przez Słowację i Węgry. Przejazd na Serbię. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Niszu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Serbię do Macedonii Północnej. Zwiedzanie stolicy Macedonii: Centrum Pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Msza Święta. Spacer po centrum historycznym. Następnie przejazd na terytorium Grecji. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Salonik. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Verii- wizyta w  miejscu w którym przemawiał Św. Paweł. Msza Święta plenerowa/. Następnie przejazd do Kalambaki. Zwiedzanie Meteorów- bizantyjskich klasztorów „zawieszonych” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie 2 klasztorów. Przejazd do hotelu w ok. Kalambaki. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Msza Święta. Następnie przejazd do Delf. Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Zwiedzanie muzeum, gdzie zgromadzone posagi, fragmenty świątyń z terenu archeologicznego Delfy. Przejazd do nadmorskiej miejscowości Loutraki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Koryntu. Zwiedzanie terenów archeologicznych oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła. Następnie panorama Myken z punktu widokowego. Następnie przejazd do Nafplio- pierwszej stolicy nowożytnej Grecji- miasta uważanego za najpiękniejszą osadę w Grecji. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy. Msza Święta w Kościele Katolickim. Następnie przejazd do Epidavros– starożytnego uzdrowiska, słynącego do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Stolicy Grecji: Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd  przez Plac Syndagma, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, historyczna dzielnica Plaka. Msza Święta w Kościele Katolickim. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 7

Wczesne śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Północy Grecji. Po drodze foto- pauza w Termopile przed słynnym pomnikiem Leonidasa i 300 spartan. Następnie wizyta w Dolinie Tembi- zwiedzanie kościoła wykutego w skale z cudowną ikoną św. Paraskewi oraz Źródłem Pięknej Afrodyty. Wizyta i zwiedzanie 2 co do wielkości miasta Grecji- Salonik: Biała Wieża, Katedra, Centrum historyczne, Pomnik Aleksandra Wielkiego. Msza Święta. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 8

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku granicy grecko- macedońskiej. Po drodze Msza Święta w Skopje lub Niszu. Przejazd do hotelu w okolicach Belgradu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Węgry, Słowację do Polski. Powrót do Igołomi w późnych godzinach wieczornych.

CENA:

 980 PLN + 450 EURosoba dorosła

 980 PLN + 430 EURosoby które ukończyły 65 lat 

980 PLN + 380 EURosoby do 18 roku życia oraz osoby uczące się na podstawie ważnej legitymacji studenckiej.

ŚWIADCZENIA W CENIE: Przejazd autokarem (WC, DVD, Caffe- Bar, Klimatyzacja), 8 noclegów w hotelach min. **/*** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym (2 noclegi tranzytowe w Serbii), Wyżywienie wg. programu: 8 śniadań i 8 obiadokolacji, Opiekę pilota– przewodnika, Ubezpieczenie NW/KL, Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i koszty przewodników lokalnych, Taksy Klimatyczne.

CENA NIE ZAWIERA: Świadczeń nie wymienionych w ofercie, Dopłaty do pokoju 1- osobowego( 25 € za dobę), Napoi do obiadokolacji.

ZAPISY OD JUTRA U KS. MICHAŁA PO KAŻDEJ MSZY ŚWIĘTEJ LUB NA ADRES E-MAIL:

michal-widla@wp.pl

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.