Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

31 V 2020

W dniu wczorajszym w katedrze na Wawelu, podczas uroczystej Mszy św., nasz Metropolita abp. Marka Jędraszewskiego udzieli Święceń Kapłańskich 9 diakonom z naszej Archidiecezji. Wśród kandydatów do święceń kapłańskich był nasz diakon Bartłomiej Małek. Jest to ogromna radość dla całej naszej parafii i ogromna wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa z naszej wspólnoty parafialnej.

Dzisiaj nowo wyświęcony ks. Bartłomiej odprawi swoją pierwszą Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.30. Księdzu Bartłomiejowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastaniu w świętości na drodze powołania kapłańskiego.

Od jutra rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w kościele będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00.

Środa – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańca.

Czwartek– Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek – Pierwszy Piątek miesiąca.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedziela– Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.