Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia Parafialne

  Uroczystość Najświętszej Trójcy

7.06.2020

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Prymicje naszego parafianina ks. Bartłomieja Małka. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia tej Uroczystości. Za przystrojenie drogi oraz kościoła, a także samej liturgii. Serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. odprawiamy Adoracje Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 zostanie odprawione w kościele nabożeństwo czerwcowe, a po nim będzie Msza św.

Trwa miesiąc czerwiec, miesiąc w którym sposób szczególny czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa podczas nabożeństw czerwcowych. Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu oraz w niedzielę i święta przed Mszy św. o godz. 18.00 Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach i wspólnej modlitwy.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek –wspomnienie św. Jadwigi, królowej

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 na Mszę św. ku czcić Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.

CzwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało.

W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz.6.30, 8.00, 9.30.  Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać następująco:

Ołtarz 1 – u Państwa Wesołowskich

Ołtarz 2 – u Państwa Migas

Ołtarz 3 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 4. – przy figurze św. Brata Alberta

Po zakończeniu procesji będzie również odprawiona Msza św. w kościele.

Po południu Msze św. o godz. 16.00 i 18.00

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Igołomia

Ołtarz 2 – Zofipole

 Ołtarz 3 – Czernichów

Ołtarz 4 – Odwiśle

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w procesji: służbę liturgiczną, ministrantów i lektorów, panów do niesienia baldachimu (również bardzo prosimy przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o pomoc w niesieniu baldachimu). Zapraszamy również Orkiestrę, dzieci do sypania kwiatów. Osoby do niesienia feretronów. Prosimy, w miarę możliwości, o przystrojenie domów na trasie procesji.

Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. W Oktawie codziennie Msza św. z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 18.00

Sobota – o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym i procesją Eucharystyczną w ramach Oktawy Bożego Ciała, a o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się ono o godz. 19.00 różańcem fatimskim. W czasie różańca będzie możliwość również skorzystania z sakramentu pokuty. O godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie zostanie odprawiona procesja, w czasie której, odśpiewamy litanię do Matki Bożej.

We wtorek  w salce na plebanii odbędzie się przymiarka strojów komunijnych. O godz. 16.00 dla dzieci ze szkoły w Igołomi, a o godz. 17.00 dla dzieci ze szkoły w Tropiszowie i Glewcu.

 Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. 

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.