Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 V 2020

Przeżywając w dzisiejszą niedzielę Wniebowstąpienie Pana Jezusa, wspominamy również w liturgii Kościoła Matkę Bożą Wspomożycielkę Wiernych. Tym bardziej prośmy Matkę Najświętszą by umacniała nasze serca na drodze naszej wiary. Zapraszamy również w tym ostatnim tygodniu maja na nabożeństwa majowe, które są odprawiane codziennie przed Mszą św. o godz. 18.00.

Wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera

Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Sobota – wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika.

W tym dniu, w sobotę 30 maja, w katedrze na Wawelu podczas uroczystej Mszy św. nasz Metropolita abp. Marek Jędraszewski udzieli Święceń Kapłańskich 9 diakonom z naszej Archidiecezji. Wśród kandydatów do święceń kapłańskich będzie nasz diakon Bartłomiej Małek pochodzący z Glewca. Jest to ogromna radość dla całej naszej parafii i ogromna wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa z naszej wspólnoty parafialnej.  Niestety z powodu panującej sytuacji w kraju na tę Uroczystość nie może zaprosić więcej niż cztery najbliższe osoby. Dlatego nie mając możliwości zorganizowania wyjazdu na tę Uroczystość otoczmy go  szczególnie naszą modlitwą w tym jakże ogromnie ważnym dla niego dniu.

Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

W tym dniu nowo wyświęcony ks. Bartłomiej Małek będzie sprawował w parafii Mszę św. Prymicyjną o godz. 12.30.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Pragnę również serdecznie podziękować panu Szymonowi Świerczek z Igołomi za pocięcie na deski tych drzew, które wycięliśmy na cmentarzu. Mam nadzieję, że posłużą one przy budowie kaplicy w Szarbi. Serdeczne Bóg zapłać.

Ze spraw gospodarczych pragnę poinformować również (bo nie było wcześniej okazji ze względu na całą tę sytuacje w kraju), że zrobiliśmy w marcu instalację fotowoltaiczną na kościół, która już działa. Ponieważ nie mieliśmy potrzebnych finansów (koszt tej instalacji to 53 000 zł) firma Columbus, która tę pracę wykonała, rozkredytowała nam te koszty na raty. Co kwartał mamy do zapłacenia 10 000 zł. Tym bardziej wszystkim składającym ofiary w kopertach na kościół serdeczne Bóg zapłać.

Sakrament bierzmowania dla młodzieży klas ósmych będzie udzielony 2 lipca tj. czwartek o godz. 19.00. Sakramentu udzieli ks. bp Damian Muskus.