VI Niedziela Wielkanocna

6 Niedziela Wielkanocna

17 V 2020

Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu przed  Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta również przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych.

Poniedziałek – wspomnienie św. Jana I, papieża i męczennika. W tym dniu przypada setna rocznica urodzin Karola Wojtyły,  naszego papieża św. Jana Pawła II.

Środa – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera.

Piątek – wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy

Niedziela – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Bardzo serdecznie zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 na spotkanie do kościoła rodziców, których dzieci w tym roku mają przystąpić do Pierwszej Komunii Św. Natomiast rodziców młodzieży klasy ósmej, która ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę również na godzinę 19.00 do kościoła.

Pragniemy również podać do wiadomości, że w sobotę 30 maja nasz diakon Bartłomiej Małek przyjmie święcenia kapłańskie w katedrze na Wawelu z rąk naszego abp. Marka Jędraszewskiego. A w niedzielę 31 maja będzie sprawował w parafii Mszę św. Prymicyjną. Jest to ogromna radość dla całej naszej parafii, ale i ogromna wdzięczność Bogu za dar kapłaństwa z naszej parafii. Otoczmy go w tym szczególnym czasie naszą gorącą modlitwą, zwłaszcza podczas nabożeństw majowych wypraszajmy u Matki Najświętszej wszelkie potrzebne łaski dla niego.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Według najnowszego rozporządzenia Ministra Zdrowia w Kościele, na Mszach Św. i innych nabożeństwach, może przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych. W związku z tym, od dnia 17 maja 2020 r., w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 50 osób. We Mszy Świętej można również uczestniczyć wokół Kościoła, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności ( maseczka na twarzy, odpowiednia odległość pomiędzy osobami).

Przypominamy jednocześnie, iż osoby uczestniczące w jakichkolwiek nabożeństwach w Kościele, mają obowiązek zasłaniania twarzy maseczką, szalikiem lub innym materiałem do tego odpowiednim.