I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

1 Niedziela Wielkiego Postu

1 III 2020

Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu –  Wielki Post to czas pokuty, umartwienia i czas nawracania. Zachęcamy wszystkich bardzo gorąco do dobrego i świętego przeżycia tego czasu. Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będzie Droga Krzyżowa, a w tygodniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej jest odprawiane w piątek o godz. 17.00.

Środa – Święto Św. Kazimierza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 18.00 oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Również we środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Z racji I Środy Miesiąca zapraszamy na Msze św. Członkinie Żywego Różańca oraz na zmiankę tajemnic.

Piątek I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.00.  O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej. O godz. 18.00 Msza Święta, a po niej nabożeństwo pierwszo piątkowe w czasie którego odmówimy Litanie do Serca Pana Jezusa z Aktem Wynagrodzenia oraz odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Przy Ołtarzu Miłosierdzia Bożego znajduje się puszka na jałmużnę wielkopostną. Również przed Ołtarzem Miłosierdzia znajdują się do nabycia książeczki, które bardzo gorąco polecamy na Wielki Post.

Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Bardzo serdecznie dziękuje tym rodziną, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać. Również serdeczne Bóg zapłać parafianom z Zofipola, Szarbi oraz z Igołomi – szosy za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza.

W przyszłą niedzielę, czyli II niedzielę Wielkiego Post  – tradycyjnie obchodzimy jako dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Dlatego też po każdej Mszy św. będzie zbierana ofiara do puszek przeznaczona na Misje.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.