II Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia Parafialne

2 Niedziela Wielkiego Postu 8 III 2020

Przeżywamy Święty czas Wielkiego Postu. Niech on będzie on dla nas czasem szczerego i prawdziwego otwarcia swojego serca na dar Bożego Miłosierdzia. Niech na nowo odrodzi naszą wiarę i miłość do Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Módlmy się gorąco w Wielkim Poście o to Miłosierdzie Boże dla nas i dla całego świata. Dzisiaj, przeżywamy również, Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. jest przeprowadzana zbiórka do puszek na misje. Wszystkim wspierającym to dzieło serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które bardzo gorąco zapraszamy. Również dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.30, będzie Droga Krzyżowa.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – o godz. 11.00 zostanie odprawiona w naszym Kościele Msza Św. dla par małżeńskich z terenów naszej Gminy , które to małżeństwa przeżywają swój złoty jubileusz 50 – lecia.

Środa – przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a  godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego, oprócz modlitewników do których bardzo serdecznie zachęcamy zwłaszcza w Wielkim Poście, są również do nabycia Baranki Wielkanocne. Ofiary składane są przeznaczone na Caritas.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla całej parafii, które poprowadzi ks. Włodzimierz Małota ze Zgromadzenia Ojców Misjonarzy. Program tych rekolekcji jest wywieszony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii. Bardzo prosimy o zapoznanie z nim oraz o taką organizacje czasu, aby jak najwięcej parafian wzięło udział w rekolekcjach.

Również w przyszłą niedzielę Strażacy z OSP Igołomia – Zofipole oraz z OSP Tropiszów przy kościele będą zbierać pieniądze na pomoc rodzinie z Żydowa na odbudowanie domu na skutek wybuchu gazu. Wszystkim wspierającym tą pomoc serdeczne również Bóg zapłać. 

A dzisiaj wszystkim wspierającym po Mszy św. ofiarami do puszek dzieło misyjne również składam serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.