VII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne  7 Niedziela Zwykła   

    23 II 2020

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy św. o godz. 11.30 do godziny 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość do indywidualnej adoracji i modlitwy. Jutro i we wtorek czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 7.00. wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Będzie możliwość adoracji przez cały dzień. Zakończenie adoracji przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby w tych dniach wygospodarować trochę czasu na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w Kościele.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa Popielcowa – rozpoczyna w Kościele okres Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 i 18.00 . Również we środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej a  godz. 18.00 Msza Święta a po niej nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na Caritas oraz na dekoracje ciemnicy i Bożego Grobu.

Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będzie znajdować się puszka na jałmużnę wielkopostną. Również przed ołtarzem Miłosierdzia będą do nabycia książeczki, które bardzo gorąco polecamy na Wielki Post. Ofiara za te modlitewniki jest dobrowolna.

Od III Niedzieli Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje Wielkopostne dla wszystkich w naszej parafii i potrwają do środy, a poprowadzi je ks. Włodzimierz Małota ze zgromadzenia ojców Misjonarzy. 

Bardzo serdecznie dziękuje za złożoną ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza parafianom z Odwiśla, Koźlicy, Glewa, z części Luborzyczki oraz Wąsowa.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.