XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  24 Niedziela Zwykła – 14 IX 2019

W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Naszą modlitwą szczególnie pragniemy przepraszać i wynagradzać Bogu za wszelkie grzechy, którymi ludzie obrażają Matkę Najświętszą. Za grzechy, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Matki Najświętszej a także za bezczeszczenie Jej świętych wizerunków w obrazach i miejscach kultu.

Z kalendarza liturgicznego w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa.

Środa – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym dniu również na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców uczniów klas I szkół  średnich  przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania 25 września a po Mszy św. będzie dla nich w kościele spotkanie organizacyjne.

Czwartek – na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klas I szkół  średnich  przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. będzie dla nich próba w kościele przed bierzmowaniem.

Piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.  O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Niedziela – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.  

Tak jak co roku nasza parafia przeprowadzała zbiórkę płodów ziemi na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Krakowie tak również i w tym roku pragniemy ją przeprowadzić. Taka zbiórka zostanie przeprowadzona w tym tygodniu we wtorek i w środę do godz. 16.30 ponieważ w godzinach popołudniowych ok. godz. 17.00 będzie transport z seminarium po te warzywa i jarzyny. Bardzo serdecznie prosimy aby kto może i ma życzenie złożyć takie dary dostarczył je i złożył na placu przed plebanią we wtorek lub w środę. Wszystkim ofiarodawcą już teraz bardzo serdecznie dziękujemy.

Bardzo serdecznie pragniemy również podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.