II NIEDZIELA WIELKANOCNA

2 Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia Bożego7 IV 2024

Dzisiejsza Druga Niedziela Wielkanocna obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego, dlatego też na zakończenie Mszy św., wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz Akt Zawierzenia.

Również Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy w Kościele 80 Tydzień Miłosierdzia. Po każdej Mszy św. dzisiaj są zbierane ofiary do puszek,  które są przeznaczone na Caritas. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek –– Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. (ponieważ kalendarzowo przypadała na Wielki Tydzień, została ona w liturgii Kościoła przeniesiona na 8.04). W tym dniu, jak co roku, można złożyć dar naszej modlitwy związany z  duchową adopcją dziecka poczętego. Tzn. przez dziewięć miesięcy codziennie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca w intencji poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Taką deklaracje będzie możliwość złożenia w tym dniu na Mszy św. o godz. 18.00. Deklaracje są na ołtarzu miłosierdzia. Bardzo serdecznie zachęcamy do tej modlitwy i podjęcia tego dzieła.

Środa – o godz. 18.00 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a pół godziny wcześniej zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Piątek – O godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – O godz. 16.00 spowiedź przed sakramentem bierzmowania.

W przyszłym tygodniu, w poniedziałek 15 kwietnia, na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież z klas ósmych naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania. Z tej racji  zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania w poniedziałek 9 kwietnia (czyli jutro) na Mszę św. o godz.18.00, a po niej będzie spotkanie organizacyjne w kościele.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.