PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

Poniedziałek Wielkanocny – 1 IV 2024

Przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Bardzo gorąco zachęcamy, aby w oktawie tj. jest do najbliższej niedzieli, uczestniczyć we Mszy św. i przyjmować Chrystusa w Komunii św. do swojego serca.

Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie. Wszystkim ofiarodawcą składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowennę odprawiamy codziennie podczas wieczornej Mszy św.

Piątek – z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I Piątek Miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 17.00.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odmówimy różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W tym dniu, na każdej Mszy św., wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia z Aktem Zawierzenia. Również w Niedzielę Bożego Miłosierdzia będzie zbierana ofiara do puszek, po każdej Mszy św., na pomoc biednym, na Caritas.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim którzy przyczynili się do godnego przeżycia Triduum Paschlnego oraz Świąt Wielkanocnych: Ks. Michałowi, s. Ryszardzie, naszemu organiście i katechecie p. Tomaszowi Migdałowi, p. Jerzemu Kaczmarczykowi za prace przy kościele oraz w czasie Liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać Służbie Liturgicznej: ministrantom i lektorom. Orkiestrze oraz Strażakom z wszystkich jednostek naszej parafii. Serdeczne również podziękowanie pani Urszuli Gas z Tropiszowa oraz pani Renacie Lipowieckiej z Igołomi za ofiarowanie kwiatów do Bożego Grobu. Również pani Urszuli Gas i Lucynie Semper za posadzenie kwiatów przed kościołem i przy Św. Bracie Albercie. Serdeczne Bóg zapłać.

I również pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.