NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

Ogłoszenia Parafialne 

Niedziela Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa 31 XII 2023

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Otaczamy naszą modlitwą wszystkie rodziny z naszej parafii, prosząc by Święta Rodzina wypraszała obfite błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin. I prosimy by nasze rodziny były Bogiem silne.

Dzisiaj również przypada liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra, papieża – zakończenie Starego Roku. O godz. 16.00 zostaną odprawione Uroczyste Nieszpory na zakończenie Starego Roku. W czasie nabożeństwa będziemy przepraszać Boga za grzechy minionego roku, odśpiewamy suplikacje oraz będziemy wielbić Boga uroczystym „Te Deum….”. Po nieszporach będzie Msza św. w intencji całej parafii.

W mijającym roku w naszej parafii:

– do Pierwszej Komunii Św. przystąpiło 45 dzieci

– do sakramentu bierzmowania 53 młodzieży

– sakrament małżeństwa przyjęło 5 par

 – zostało ochrzczonych 35 dzieci

– odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku 65 zmarłych

Poniedziałek 1 Stycznia 2024 . Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Msze św. w kościele według porządku niedzielnego. Rozpocznijmy ten Nowy Rok z Chrystusem w sercu i prośmy, aby ten nadchodzący rok był tym bardziej odnowieniem naszej miłości do Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie i przyniósł ożywienie naszej miłości do Boga. Składka w Nowy Rok jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie.

Wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

Środa – O godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O 17.30 zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy również w tym dniu na Msze św. wszystkie członkinie Żywego Różańca. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Piątek – Przypada Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiadamy rano przed Mszą św. i po południu od godz. 16.30.  O godz.  7.00 i 18.00 Msza św. z nabożeństwem Pierwszopiątkowym.

Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. w kościele według porządku niedzielnego. Składka w tym dniu jest przeznaczona na Misje.

Na zakończenie Eucharystii, tradycyjnie w Uroczystość Objawienia Pańskiego, poświęcimy kadzidło i kredę. Przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego będą znajdowały się również zapakowane kadzidło i kreda, które można będzie zabrać do swoich domów.  Ofiary składane przy tej okazji  są przeznaczone na Caritas.

Ponieważ Uroczystość Objawienia Pańskiego przypada w  pierwszą sobotę  miesiąca, dlatego też  przed Mszy św. o godz. 15.30, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Marii Panny, podczas którego odmówimy różaniec. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy w przyszłą sobotę tj. 13 stycznia.

Po Mszy Św. o godzinie 16.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Hejnał.

Niedziela (7 stycznia) – Święto Chrzty Pańskiego.

W tym dniu po Mszy św. o godz. 11.30 s. Helena wraz z dziećmi i młodzieżą z parafii Lipnica Wielka, gdzie pracuje, przedstawią Bożonarodzeniowe Jasełka. Bardzo serdecznie zapraszamy.

Również w niedzielę  7 stycznia Centrum Kultury i Promocji w Igołomi – Wawrzeńczycach oraz Wójt Gminy Igołomia – Wawrzeńczyce serdecznie zapraszają do OSP Tropiszów do udziału w Gminnym Wieczorze Kolęd i Pastorałek z Jasełkami w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Tropiszowie o godz. 17.00.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostatnim czasie złożyły ofiary w kopertach na kościół. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.