I NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia Parafialne

1 Niedziela Adwentu3 XII 2023 r.

Dzisiaj pierwsza niedziela nowego roku liturgicznego – Adwent. Bardzo serdecznie zachęcamy do dobrego i świętego przeżycia czasu Adwentu, aby jak najpiękniej, od strony duchowej, przygotować się na  przeżycie czasu Bożego Narodzenia. Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. Przed Mszą św. będziemy śpiewać godzinki do Matki Bożej. Roraty dla dzieci i młodzieży będą o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

Środa – Św. Mikołaja biskupa

Czwartek– wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

PiątekUroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00 i po południu o godz. 16.00 i 18.00.

Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Św.

Niedziela – Przeżywamy w Kościele XXIV Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego też w całej naszej Archidiecezji będą zbierane, po każdej Mszy św., ofiary do puszek przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

Bóg zapłać tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na Kościół. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać. 

Świece wigilijne Caritas w ramach „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są  wystawione na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane za świece są przeznaczone na Caritas.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.