XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

32 Niedziela Zwykła – 12 XI 2023

Poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

Środa – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek  – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.  O godz. 18.00 Msza święta z nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Niedziela – obchodzony będzie w tym dniu w naszej Archidiecezji Krakowskiej Siódmy Światowy Dzień Ubogich. Tegoroczny Dzień Ubogich będzie koncentrował się wokół przykazania wyrażonego w Księdze Tobiasza: „ Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”(Tb 4,7). Głównym punktem obchodów 7 ŚDU będzie Msza św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w Kościele Mariackim 19 listopada o godz. 15.00.

Równocześnie Ksiądz Arcybiskup prosi, aby w tym dniu przeprowadzić zbiórkę do puszek przeznaczoną na działalność charytatywną w naszej archidiecezji.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w ostaniem czasie złożyły ofiary w kopertach na kościół. Serdeczne Bóg zapłać.

Również Bóg zapłać za złożoną petytę parafianom z:

– Odwiśla

– Tropiszowa: Sachalina