NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

Ogłoszenia Parafialne

   Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 4 VI 2023

Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca na zakończenie Mszy św. odprawiamy adoracje Najświętszego Sakramentu.

Przypominamy, że trwa miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych. Również przez cały miesiąc czerwiec codziennie przed wieczorną Mszą Świętą wspólnie odmawiamy różaniec, aby  uczcić Matkę Najświętszą i by Matka Boża wypraszała nam u Swojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, obfitość Bożych łask. Jeszcze raz serdecznie zachęcam do tej wspólnej modlitwy.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

CzwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała.

W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30.  Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać :

Ołtarz 1 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 2 – u Państwa Mikuła

Ołtarz 3 – przy cmentarzu

Ołtarz 4. – przy figurze św. Brata Alberta

Po zakończeniu procesji będzie również odprawiona Msza św. w kościele.

Ostatnia Msza Św. po południu o godz. 16.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Koźlica

Ołtarz 2 – Glew

Ołtarz 3 – Glewiec

Ołtarz 4 – Wąsów

Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w procesji: służbę liturgiczną, ministrantów i lektorów, panów do niesienia baldachimu (również bardzo prosimy przedstawicieli jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych o pomoc w niesieniu baldachimu.). Zapraszamy również Orkiestrę, dzieci w strojach komunijnych, dzieci do sypania kwiatów. Osoby do niesienia feretronów. Prosimy również w miarę możliwości o przystrojenie domów na trasie procesji.

Bardzo serdecznie prosimy Strażaków z OSP Igołami –Zofipola, aby zadbali o bezpieczeństwo na drodze podczas całej procesji.

Za pobożne uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny, dlatego też aby godnie przeżyć tę Uroczystość Bożego Ciała dodatkowo w środę od godz. 16.00 można skorzystać z sakramentu pokuty.

Od piątku przeżywać będziemy Oktawę Bożego Ciała. W Oktawie codziennie Msza św. z procesją Eucharystyczną będzie o godz. 18.00.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.