NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 28 V 2023

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Św. dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej. Bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Michałowi, S. Joannie i panu Tomaszowi za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości.

Pragnę również bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. za ich  zaangażowanie się  we  wszystkie prace związane z przygotowaniem Pierwszej Komunii Świętej i od strony duchowej przygotowania dzieci oraz za wszystkie prace porządkowe w kościele i na zewnątrz kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję również za złożenie Daru Ołtarza. Rodzice  złożyli w ofierze 2000  złotych. Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek –  Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00.

Środa – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu również jest zakończenie nabożeństw majowych.

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym szczególnie czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach czerwcowych.

Również bardzo bym prosił, aby tak jak w miesiącu maju, również w czerwcu codziennie przed wieczorną Mszą św. wspólnie odmawiać różaniec, także w niedzielę przed Mszą św. o 16.00,  aby  uczcić Matkę Najświętszą i by Matka Boża wypraszała nam u Swojego Syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, obfitość Bożych łask. Jeszcze raz serdecznie zachęcam do tej wspólnej modlitwy.

Piątek   Jest to Pierwszy Piątek miesiąca. Możliwość przystąpienia do sakramentu  pokuty przed pierwszym piątkiem od godz. 16.30.

Sobota – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy. Jest to również pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00, wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W przyszłą niedzielę– Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej

Pragniemy również już dziś podać do wiadomości że: 8 czerwca przeżywać będziemy

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała.

W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 8.00, 9.30.  Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać :

Ołtarz 1 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 2 – u Państwa Mikuła

Ołtarz 3 – przy cmentarzu

Ołtarz 4. – przy figurze św. Brata Alberta

Po zakończeniu procesji będzie również odprawiona Msza św. w kościele.

oraz po południu Msza św. o godz. 16.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Koźlica

Ołtarz 2 – Glew

Ołtarz 3 – Glewiec

Ołtarz 4 – Wąsów

Bardzo serdecznie proszę Strażaków z OSP Igołami –Zofipola, aby zadbali o bezpieczeństwo na drodze podczas całej procesji.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.