XXXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia Parafialne

33 Niedziela Zwykła – 14 XI 2021  

Przeżywamy dziś w Kościele XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Warto w tym dniu wspomnieć, że co roku ginie za wiarę w Chrystusa 105 tyś. chrześcijan. (tj. co 5 min ginie jeden chrześcijanin). 200 mln chrześcijan jest brutalnie prześladowanych. W 116 krajach łamie się prawo do wolności religijnej, a 350 mln chrześcijan poddawanych jest różnym formą dyskryminacji. 

Dzisiaj obchodzimy także  V Światowy Dzień Ubogich. Po każdej Mszy św. będzie możliwość złożenia ofiary do puszek na wsparcie tego dzieła. Wszystkim wspierającym to dzieło składamy serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.

Środa – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy wspomnienie. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek – bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Piątek – O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera.

Przyszła niedziela obchodzona jest jako ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ta Uroczystość skłania nas do dziękczynienia Chrystusowi za wszystkie łaski otrzymane od Niego w tym roku liturgicznym. To również czas przebłagania za wszelkie grzech przez nas popełnione oraz prośba by Chrystus Król Wszechświata, nasz Pan i Zbawca, obdarzał nas błogosławieństwem i miał miłosierdzie dla nas i całego świata.  Na Mszy św. o godz. 11.30. wobec wystawionego Najświętszego sakramentu odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi.

W ostatnim czasie założyliśmy dodatkowo osobny monitoring w kościele oraz jeszcze kilka kamer na zewnątrz kościoła z osobnym zasilaniem (w sumie dołożyliśmy 11 kamer), a także zostały wykonane prace z nagłośnieniem w kościele i na zewnątrz. Ponieważ pan organista nie miał nagłośnienia przewodowego połączonego z kościołem i z głośnikami na zewnątrz kościoła. Dodatkowo założyliśmy nowe głośniki na zewnątrz kościoła, które też są połączone bezprzewodowo, co ułatwi prowadzenie liturgii zwłaszcza w czasie procesji.

Dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół jak i wszystkim ofiarodawcom, którym na sercu leży troska o kościół. Jeszcze raz wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.