Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego23 V 2021

W minioną niedzielę przeżywaliśmy Pierwszą Komunię Św. dzieci klas trzecich Szkoły Podstawowej. Bardzo serdecznie pragnę podziękować ks. Michałowi, S. Helenie i panu Tomaszowi za przygotowanie dzieci do tej Uroczystości.

Pragnę również bardzo serdecznie podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. Za ich  zaangażowanie się  we  wszystkie prace związane z przygotowaniem Pierwszej Komunii Świętej, od strony duchowej przygotowania dzieci oraz za wszystkie prace porządkowe w kościele i na zewnątrz kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Również dziękuję za złożenie Daru Ołtarza. Rodzice  złożyli w ofierze 2000  złotych. Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i po południu o 16.00 i 18.00.

Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy również rodziców młodzieży z klas VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się 5 czerwca (tj. sobota) o godz. 16.30. Po skończonej liturgii będzie dla nich spotkanie w kościele.

Środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. – O godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a  o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem majowym wraz z  nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek– Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Sobota – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

Przyszła Niedziela to Niedziela Trójcy Przenajświętszej. W naszej Archidiecezji kończy się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej.

W tym dniu 30 maja w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej w parafii w Jordanowie na Mszy św. o godz. 11.30 ks. Władysław Dańkowski, poprzedni proboszcz, będzie obchodził jubileusz 50 rocznicy święceń kapłańskich. Z tej okazji pragnie zaprosić do udziału w tej Uroczystości wiernych z naszej parafii. Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w tym jubileuszu.

Pragniemy również już dziś podać do wiadomości, iż:

3 czerwca przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciała.

W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz.6.30, 8.00, 9.30.  Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać tak jak w minionym roku:

Ołtarz 1 – u Państwa Wesołowskich

Ołtarz 2 – u Państwa Migas

Ołtarz 3 – u Państwa Tkaczyk

Ołtarz 4. – przy figurze św. Brata Alberta

Po zakończeniu procesji będzie również odprawiona Msza św. w kościele.

Ostatnia Msza Św. w tym dniu będzie o godz. 16.00.

O przygotowanie ołtarzy prosimy parafian z następujących miejscowości:

Ołtarz 1 – Koźlica

Ołtarz 2 – Glewiec

Ołtarz 3 – Glew

Ołtarz 4 – Wąsów

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.