VI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne 

6 Niedziela Zwykła – 14 II 2021

W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo poprzedzające Wielki Post. Po Mszy św. o godz. 12.30 do godziny 16.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość do indywidualnej adoracji i modlitwy. Jutro i we wtorek czterdziestogodzinne nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 15.00. Wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie zachęcamy do indywidualnej adoracji,  którą zakończymy przed Mszą św. o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zachęcamy, aby w tych dniach wygospodarować trochę czasu, aby tu w kościele  uwielbić Boga i oddać chwałę Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie oraz prosić o wszelkie łaski potrzebne do dobrego i świętego przeżycia czasu Wielkiego Postu .

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Środa Popielcowa – rozpoczyna w Kościele okres Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post ścisły (dwa posiłki lekkie i jeden do syta) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 7.00, 9.00 i 16.00 i 18.00 . Również w środę przed Mszą św. o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

Piątek – O godz. 17.00 zapraszamy wszystkich (dzieci, młodzież i dorosłych) na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a  o godz. 18.00 Msza Święta z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Poście za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej można zyskać odpust zupełny.

Niedziela – I Niedziela Wielkiego Postu. Po Mszy św. o godz. 11.30 będzie odprawiana Droga Krzyżowa. O godz. 15.00 będą odprawiane Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, na które bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy. Składka podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na caritas oraz na dekoracje ciemnicy i Bożego Grobu.

Od przyszłej niedzieli ulegnie zmianie porządek Mszy świętych w niedziele. Powrócimy do starego porządku. pozostawimy tylko dodatkowo Mszę św. o godz. 6.30., czyli  Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 8.00, 9.30. 11.30 i o godz. 16.00. W Szarbii Msza św. o godz. 10.15.

Wszystkim którzy w minionym czasie złożyli ofiary w kopertach na kościół składam serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.

Dyrekcja Gminnego Centrum Edukacji w Igołomi informuje, że od poniedziałku rozpoczynają się zapisy do I klasy Szkoły Podstawowej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z Sekretariatem Szkoły.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.