XXVI Niedziela Zwykła

26 Niedziela Zwykła – 27 IX 2020

Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

WtorekŚwięto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Naszą modlitwą w tym dniu otaczamy ks. Michał w dniu jego imienin. Prosimy dla niego o Boże błogosławieństwo i wszelkie łaski na drodze kapłańskiego powołania oraz by jego wielki patron Św. Michał Archanioł strzegł i prowadził na wszystkich ludzkich drogach.

Środa – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Czwartek –wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy  i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik, w którym szczególnie czcimy Matkę Bożą na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszy św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie i gorąco zapraszamy do licznego uczestnictwa w tych nabożeństwach.

Piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a o godz. 18.00 Mszę Świętą oraz nabożeństwo pierwszo piątkowe.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, w czasie którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

Bardzo serdecznie prosimy aby w sobotę w czasie nabożeństwa różańcowego o godz. 17.00 rozważania tajemnic Różańca i modlitwę poprowadziła Róża Różańcowa z Igołomi.

Niedziela – przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

Bóg zapłać parafianom z Odwiśla za złożoną petytę. Ponieważ już powoli będą zbierane petyty, dlatego pragnę ogłosić, ponieważ rozmawialiśmy na ten temat z Radą Parafialną, bo różnie to zbieranie wyglądało w różnych częściach parafii, dlatego bardzo bym prosił, aby te osoby które tam się zajmują tymi zbiórkami zgłosiły się do mnie po listy przeznaczone na tę zbiórkę i aby to była jedna stawka po 60 zł. Przypominam że są to środki przeznaczone na Siostry, na środki czystości oraz na sprzątanie i ubieranie kościoła.

Jak zapowiadaliśmy w zeszłą niedzielę w odpowiedzi na Apel Episkopat Polski dzisiaj po każdej mszy św. zbiórka do puszek przeznaczoną na pomoc poszkodowanym uchodźcom po pożarze obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym to dzieło serdeczne Bóg zapłać.

Bardzo serdecznie pragnę również podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

Przypominamy również, że od przyszłej niedzieli wraca stary porządek Mszy św. A więc nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.