XXIV Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  24 Niedziela Zwykła – 14 IX 2020

W miniony wtorek przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia Uroczystości Narodzenia NMP. Służbie liturgicznej, Panom niosącym baldachim, wszystkim niosącym feretrony, orkiestrze.  Słowa szczególnego podziękowania w stronę dzieci sypiących kwiaty na procesji oraz oczywiście ich rodzicom, bo to przede wszystkim ich zasługa. Dyrekcjom Szkół Podstawowych, dzięki którym dzieci mogły się włączyć w świętowanie. Wszystkim, którzy w tę Uroczystość powstrzymali się od prac w polu. Niech Matka Najświętsza wszystkich ma w Swojej opiece i wyprasza błogosławieństwo u Boga dla całej naszej parafii. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

W dzisiejszą  niedzielę wspominamy w liturgii św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła i na zakończenie Eucharystii odprawiamy Adorację Najświętszego Sakramentu. Dzisiaj również (13 IX) serdecznie zapraszamy  na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. O godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem, a następnie zostanie odprawiona procesja.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

PoniedziałekŚwięto Podwyższenia Krzyża Świętego

Wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu szczególnie  naszą modlitwą pragniemy przepraszać i wynagradzać Bogu za wszelkie grzechy, którymi ludzie obrażają Matkę Najświętszą. Za grzechy, którymi ludzie obrażają Niepokalane Serce Matki Najświętszej, a także za bezczeszczenie Jej świętych wizerunków w obrazach i miejscach kultu.

Środa – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona młodzieży.

O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – O godzinie 9.00 będzie zbiórka kandydatów na ministrantów.

Tak jak co roku nasza parafia przeprowadzała zbiórkę płodów ziemi na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Krakowie, tak również i w tym roku pragniemy ją przeprowadzić. Taka zbiórka zostanie przeprowadzona w tym tygodniu w środę i czwartek do godz. 10.30 ponieważ w godzinach popołudniowych ok. godz. 11.00 będzie transport z seminarium po te warzywa i jarzyny. Bardzo serdecznie prosimy, aby kto może i ma życzenie złożyć takie dary dostarczył je i złożył na placu przed plebanią. Wszystkim ofiarodawcą, już teraz, bardzo serdecznie dziękujemy.

Bardzo serdecznie pragniemy również podziękować tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyli ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.