XXIII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

  23 Niedziela Zwykła – 6 IX 2020

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera i męczennika.

Wtorek – 8 IX – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji święta Narodzenia NMP. Ponieważ jest to wielkie Święto dla naszej parafii bardzo serdecznie proszę, kto tylko może, aby w tym dniu powstrzymał się od prac, byśmy oddali cześć Bogu i godnie uczcili Matkę Najświętszą  – naszą Panią i Królową. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. ( Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 6.30). Uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną, na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy, będzie o godz. 11.30. Bardzo serdecznie prosimy panów do niesienia baldachimu, panie do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę oraz wszystkich parafian, aby swoją obecnością i modlitwą uczcić Matkę Najświętszą. Uroczystość Odpustową czcić będzie z nami ks. Kan. Stanisław Palichleb, proboszcz parafii Wszystkich Świętych z Górki Kościelnickiej – który będzie głosił kazania oraz przewodniczył sumie odpustowej.

Jest to Święto również nazywane Świętem Matki Bożej Siewnej. Dlatego też po każdej Mszy św. będzie również poświęcenie nasion przeznaczonych do siewu.

Środa – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy. Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Piątek – o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia.

Sobota – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi.

Niedziela – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. W tym dniu (13 IX) zapraszamy również  na kolejne Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się tradycyjnie o godz. 19.00 różańcem fatimskim. a godz. 20.00 będzie Msza św. z kazaniem. a następnie zostanie odprawiona procesja.

Bóg zapłać wszystkim rodziną. które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby Kościoła. Jeszcze raz bardzo serdeczne Bóg zapłać.

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.