XXII Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła – 1 IX 2019

Rozpoczęliśmy miesiąc wrzesień. Dzisiaj przeżywamy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy o tych wszystkich ofiarach tamtych potwornych lat. Pamiętajmy o modlitwie za wszystkich, którzy oddali życie za naszą ojczyznę. Dziękujmy Bogu za dar wolności, który mamy, za który oni oddali życie. I niech rodzi się w naszych sercach jak największa miłość do Naszej Ojczyzny i pamięć o Naszej Historii.

W naszej parafii swoją pracę duszpasterską rozpoczął ks. Michał Widła, który zastąpił ks. Damiana. Ks. Michał przybył do nas z parafii z Krakowa na Prądniku Białym gdzie pracował a pochodzi z parafii Dobczyce. Ks. Michałowi, życzymy błogosławieństwa Bożego, obfitości Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej oraz św. Michała Archanioła a także życzliwości parafian.

Z kalendarza liturgicznego w tygodniu wspominamy:

Poniedziałek –W tym dniu rozpoczynamy kolejny rok szkolny i katechetyczny.  Msza  św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego o godz. 8.30

Wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

Środa – Przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej a o godz. 18.00 Msza św. z nabożeństwem do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańca z racji pierwszej środy miesiąca. Dlatego serdecznie zapraszamy w tym dniu członkinie Róż Różańcowych.

Piątek – przeżywamy Pierwszy Piątek miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa z Aktem wynagrodzenia za grzechy. Wieczorem podczas nabożeństwa pierwszo piątkowego odmówimy również Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Okazja do spowiedzi w pierwszy piątek rano przed Mszą św. o godz. 7.00 i po południu od godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w pierwszy piątek zwłaszcza że w najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystością Odpustową w naszej parafii ku czci Narodzenia NMP.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny w czasie którego odmówimy różaniec a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W sobotę również uczniów klas pierwszych szkoły średniej która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie o godz. 11.00 w kościele.

Niedziela – 8 IX – w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową z racji święta Narodzenia NMP. Uroczysta suma odpustowa z procesją Eucharystyczną na którą wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy będzie o godz. 11.30. Bardzo serdecznie prosimy panów do niesienia baldachimu, panie do niesienia feretronów, dzieci do sypania kwiatów, orkiestrę oraz wszystkich parafian, aby swoją obecnością i modlitwą uczcić Matkę Najświętszą. Uroczystość Odpustową czcić będzie z nami o. Ariel Krzywda OFM – który będzie głosił kazania oraz przewodniczył sumie odpustowej.

Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła.  Jeszcze raz wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

 

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.