IV NIEDZIELA ADWENTU

4 Niedziela Adwentu18 XII 2022

Dzisiaj czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w Roraty, które są odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. O godz. 6.30 śpiewamy godzinki do Matki Bożej. Dla dzieci i młodzieży roraty są o godz. 18.00.

Poniedziałek –  W naszej parafii będzie miała miejsce spowiedź parafialna przed Świętami Bożego Narodzenia. Spowiadać będziemy od godz. 8.00 – 11.30, z przerwą w spowiedzi: od 9.20 – 10.00  i po południu  od 15.00 – 18.00, z przerwą od 16.20 – 17.00.

W Szarbi spowiedź przed Świętami będzie we wtorek o godz. 16.00.

W czwartek (tj. 22 grudnia) – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, tych którzy nie przystępuję w pierwsze soboty miesiąca, a pragną przed świętami pojednać się z Bogiem. Prosimy ich o zgłoszenie w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Sobota – Wigilia. Ostatnie rorat o godz. 7.00.

W tym dniu nie ma Mszy św. o godz. 18.00 .

Bardzo serdecznie prosimy, aby w Wigilię zachować tradycyjny post. Gorąco również zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania wieczerzy wigilijnej: niech w naszych domach nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Pańskim, dzielenia się opłatkiem, a także wspólnego śpiewania kolęd.

Pasterka w Szarbi o godz. 22.00.

O  godz. 24.00 zapraszamy do kościoła na tradycyjną Pasterkę.

Niedziela – Uroczystość Bożego Narodzenia.

Wszystkim parafianom, którzy w ostatnim czasie złożyli ofiary w kopertach na Kościół składamy bardzo serdeczne Bóg zapłać. Bóg zapłać również za złożoną petytę parafianom z Tropiszowa – Działki Nauczycielskie.

W dzisiejszą niedzielę Młodzież Oazowa z naszej parafii organizuje kiermasz stroików świątecznych. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na Hospicjum Św. Łazarza w Krakowie. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego pięknego dzieła.