III NIEDZIELA ADWENTU

3 Niedziela Adwentu11 XII 2022

Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu. Przypominamy, że  Roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. O godz. 6.30 śpiewamy godzinki do Matki Bożej. Dla dzieci i młodzieży roraty o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa, zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku w roratach nie uczestniczyli.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe.

Wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

Za tydzień, w niedzielę, Młodzież Oazowa z naszej parafii organizuje kiermasz stroików świątecznych. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu zostaną przekazane na Hospicjum Św. Łazarza. Serdecznie zapraszamy do wsparcia tego pięknego dzieła.

W spowiedź parafialna w naszej parafii przed Świętami Bożego Narodzenia będzie w tym roku w przyszły poniedziałek (tj. 19 grudnia). Dodatkowo jeszcze  w spowiedzi pomoże nam również ks. Edward Hodurek.

22 grudnia (tj. czwartek) – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, tych którzy nie przystępuję w pierwsze soboty miesiąca, a pragną przed świętami pojednać się z Bogiem. Prosimy ich o zgłoszenie w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Świece wigilijne Caritas w ramach „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są  wystawione na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane za świece są przeznaczone na wsparcie tego dzieła Caritas.

Bóg zapłać również tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół.