Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 29 V 2022

Przeżywamy w dzisiejszą niedzielę Wniebowstąpienie Pana Jezusa.

Wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. O godz. 18.00 Msza św. oraz zakończenie nabożeństw majowych.

Środa – wspomnienie św. Justyna męczennika. W tym dniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec, w którym czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Nabożeństwa Czerwcowe w kościele będą odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

Bardzo prosimy, aby przez cały miesiąc czerwiec, tak jak w miesiącu maju, codziennie przed wieczorną wspólnie odmawiali różaniec, również w niedzielę przed Mszą św. o 16.00  dla większego uczczenia Matki Najświętszej i by Matka Boża wypraszała nam u Swojego Syna naszego Pana Jezusa Chrystusa obfitość Bożych łask. Jeszcze raz bardzo serdecznie zachęcam do tej wspólnej modlitwy różańcowej i do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

W środę również z racji pierwszej środy miesiąca po Mszy św. wieczornej zmianka tajemnic różańca.

Piątek – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. Jest to również Pierwszy Piątek miesiąca. Możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty od godz. 16.30.

Sobota – Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rano po Mszy św. o godz. 7.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu nabożeństwo wynagradzające za grzechy świata popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, podczas którego odmówimy różaniec, a od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, dlatego też od jutra również w czasie nabożeństw  rozpoczniemy modlitwy przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodziną, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.