V Niedziela Wielkanocna

5 Niedziela Wielkanocna – 15 V 2022

W dzisiejszą niedzielę  nasza parafia przeżywa peregrynację Ikony Św. Rodziny. Jest to szczególny czas dziękczynienia i modlitwy za małżeństwa i rodziny w naszej parafii. Od godz. 15.30 będzie w kościele modlitewne oczekiwanie na przybycie Ikony Świętej Rodziny. O godz. 16.00 będzie  przywitanie Ikony Św. Rodziny, uroczyste wprowadzenie do kościoła, modlitwy przy Ikonie i w tym czasie odprawimy nabożeństwo majowe. Jej centralnym punktem będzie wieczorna Msza św. o godz. 17.00 sprawowana przez ks. kard. Stanisława Dziwisza.

O godz. 20.00 zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które poprowadzi nasza Parafialna Grupa Teatralna, a zakończymy modlitewne czuwanie w tym dniu o godz. 21.00 Apelem Jasnogórski.

W dzisiejszą niedzielę dzieci z naszej parafii z klas trzecich Szkoły Podstawowej przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Pragniemy otoczyć naszą modlitwą te dzieci, aby ten dzień rozpalił w nich gorącą miłość do Chrystusa Eucharystycznego.

Poniedziałek –  Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika – głównego patrona Polski. W tym dniu w kościele trwa nawiedzenie Ikony Świętej Rodziny do godz. 15.30. Do południa zapraszamy do indywidualnej modlitwy. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin z naszej parafii, a o godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i pożegnamy Ikonę Świętej Rodziny, która z naszej parafii zostanie przewieziona do parafii w Luborzycy.

Przeżywając miesiąc maj przypominamy, że Nabożeństwa Majowe w naszym kościele są odprawiane w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta przed Mszą św. o godz. 16.00. Bardzo serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Od jutra do soboty dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać swój biały tydzień. Zapraszamy ich bardzo serdecznie wraz z rodzicami codziennie na Mszę św. o godz. 18.00.

Bardzo serdecznie pragniemy podziękować tym rodzinom, które w ostatnią niedzielę złożyły ofiary w kopertach na potrzeby kościoła. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.