III Niedziela Adwentu

3 Niedziela Adwentu – 12 XII 2021

Dzisiaj trzecia niedziela Adwentu. Przypominamy, że  Roraty w naszym kościele są odprawiane codziennie dla dorosłych o godz. 7.00. O godz. 6.30 śpiewamy godzinki do Matki Bożej. Roraty dla dzieci i młodzieży są o godz. 18.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do licznego uczestnictwa zwłaszcza tych, którzy jeszcze w tym roku na roratach nie uczestniczyli.

Dzisiejsza naszą  modlitwą i pomocą materialną pragniemy pomóc Kościołowi na Wschodzie. Dlatego też po każdej Mszy św. jest możliwość wsparcia materialnego ofiarami składanymi do puszek. Wszystkim wspierającym dzieło pomocy Kościołowi na Wschodzie składam serdeczne Bóg zapłać.

Z kalendarza liturgicznego, w tym tygodniu wspominamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

Wtorek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

W związku z zaistniałą sytuacją niemożliwości przeprowadzenia spowiedzi parafialnej przed Świętami Bożego Narodzenia w kościele, w tym roku rozłożymy spowiedź na poszczególne dni dla wybranych miejscowości. W spowiadaniu pomoże nam również ks. Edward Hodurek.

Będziemy spowiadać codziennie od godz. 16.00 – do 18.00 poszczególne miejscowości:

13.12 Poniedziałek –Igołomia

14.12 Wtorek –Tropiszów

15.12 Środa –Zofipole

16.12 Czwartek – Odwiśle

17.12 Piątek – Kożlica

18.12 Sobota – Wąsów

W przyszłym tygodniu

20.12 Poniedziałek – Glewiec

21.12 Wtorek – Czernichów

22.12 Środa – Glew

23.12 Czwartek – ogólna

Spowiedź w Szarbi 20.12 o godz. 14.30

18 grudnia (tj. sobota) – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną, tych którzy nie przystępuję w pierwsze soboty miesiąca, a pragną przed świętami pojednać się z Bogiem. Prosimy ich o zgłoszenie w tym tygodniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Świece wigilijne Caritas w ramach „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom” są  wystawione na ołtarzu Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane za świece są przeznaczone na wsparcie tego dzieła Caritas.

Bóg zapłać również tym rodzinom, które w minioną niedzielę złożyły ofiary w kopertach na kościół.